+420 731 868 975 servisoken@centrum.cz
Dubina 116
Šemnice, 362 72

Nanocoat

Antivirová, antibakteriální a antifungální
úprava dotykových povrchů.

Nanocoat

Virová nebo bakteriální infekce je často způsobena kontaktem s infikovanou osobou nebo infikovaným povrchem. Sobinco, dceřiná společnost STA a biogenetické laboratoře univerzity v Coimbře (Matera, Portugalsko), společně vyvinuly povrchovou úpravu, která zabraňuje šíření virů, bakterií a hub přítomných na infikovaných površích. To jsou objekty se zvýšeným provozem, například dveřní a okenní kliky na veřejných místech.

Nanocoat® je registrovaná ochranná známka antivirové, antibakteriální a antifungální povrchové úpravy hliníkových dveřních a okenních klik. Proces zpracování a konečný produkt jsou chráněny právy duševního vlastnictví (IP). Nanocoat® je jedinečný, protože působí okamžitě, dlouhodobě, antivirově, antibakteriálně a antifungálně.

JAK TO FUNGUJE?

Povrch hliníku je ošetřen nanočásticovým povlakem na bázi oxidu křemičitého s bioaktivním činidlem. Ten po přímém kontaktu s virem, bakterií nebo houbou prorazí buněčnou membránu a okamžitě ji zlikviduje.

PŘEDNOSTI

  • Tříúrovňová účinná látka: antivirová, antibakteriální a antifungální.
  • Na rozdíl od technologií na bázi iontů stříbra aktivita Nanocoat® neztrácí svoji účinnost v průběhu času.
  • Dlouhodobý účinek s malým množstvím účinné látky.
  • Vysoké povrchové koncentrace bioaktivního činidla působí okamžitě a snižují pravděpodobnost rezistence virů, bakterií a hub.
  • Lze jej aplikovat na práškové nátěry, kapalné a eloxované povlaky a může být vystaven světlu.
  • Oxid křemičitý je jednou z nejběžnějších surovin na světě a je dokonce používán i v potravinářském průmyslu. Na rozdíl od stříbra, které bylo dříve používáno jako antibakteriální činidlo, nepatří k těžkým kovům a neznečišťuje životní prostředí